Gutierre דה Cetina

לנקות איזה לעיניים CETINA דה GUTIERRE (1520-1557), טיבעי, אם מבט מתוק מהללים, היית? למה, אם אני נראה, נראה כועס? אם יותר אדוקה, יותר יפה. נראה מי אתה נראה, לי לא נראה כועס, כי אתה מרצון לא פחות יפה. האי, ומתענה נגוע בכלבת! לנקות את העיניים, שלווה, שכן אז אתה מסתכל עלי, תסתכל עלי לפחות. Cetina.a שהקול INMORTALIZADA על ידי Gutierre Gutierre דה Cetina מדריגל יש מונצח על ידי שלה מדריגל יפה ומפורסם על ידי העיניים לאישה יפה בשם לורה מדריגל Gonzaga.El של המשורר ממישהו הוא בין מאה השירים הטובים ביותר לירית של השפה הקסטיליאנית, שנבחרו על ידי Menéndez פלאיו בין הטובים ביותר של הספרות הספרדית מודרניות וישן , אבל מעטים אשר מעוניינים פסוקי Cetina דה Gutierre. עם זאת, צריך להיות יצירותיו פואטי מגולות־הכותרת של זמנו, וחלק מן המתקדמות: מה להתמודד עם פנטזיה / בברכת? לשלוח, ב האשמות גדול / הליכה מוטבע יום ולילה? / גיל של העשירים, עוד, / במקרה, או לחיות יותר שקט, / או מת לא צריך לתת כן ויתור? Gutierre של Cetina יליד סביליה לקראת שנת 1520, בשד של משפחת המוקדש המסחר והמינהל, מוקרן כלפי האינדיאנים ב מבקשת המזל הטוב ביותר. שירה אוברן מפתח של מי שיחות עצמו הוא Vandalio (האנדלוסית) גוון תלונתם המאוהב על חופי בו בטיס מקורי שלו, מחדש את שנות הנעורים Cetina דה Gutierre, מי להתגייס הצבאות של קרלוס V, איטליה יהיה הדחף יסוד הכרחי בחייו במהלך השנים 1538-1548, מפתח בפוליטיקה הקיסרי. Cetina משתתפת בקמפיין של הים האדריאטי 1538, המלחמה והספרדי הרביעי בחברות צבאיות 1543-1544, משולבים עם פנאי בחסות הנסיכים של Molfeta או של ככות של Vasto.a הוא המימד האירופית של poeta-soldado המקשרת את המחבר הזה עם אחרים משוררים italianistas של אימפריאל זמן: Garcilaso, הרננדו אקוניה, דייגו הורטדו של מנדוזה לצד הממד ההוא Cetina מגלם את ההרפתקה האמריקאית, שם תמצאו את סופו.

עסקים הטיול ב־1544 עם דוד, ושומרת כשהלכתי Veracruz לעלות קצת כסף כדי לשלוח Castilla, מחלה לו פואבלה דה בלוס אנג'לס (ספרד החדשה), שבו בקומדיה באסון של לאנס – זה ברצינות דקר בחושך, בטעות, כתוצאה אשר נפטר בשנת 1557. עם זאת, כבר פצ'קו שכותב כי מותו ai ונעצרה. השהייה באיטליה מספקת Cetina הישיר ידע בשפה פיוטית הגיח אל הצללים של Petrarca הגדולה, של חידוש של הקלאסי. אם להכניס כוונה להכריח כתב פרננדו של הררה-כמו רכות וטוהר אף מספר יותר גמור, שפה, רוך, סבל אף אתה תתכחש תמקם איתם קודם. Cetina הוא פיזר על שירה המשמש כדי לשיר תלונתם נואש של אהבה (לדוריס, כדי Amarilada, עם לורה), לצלול לתוך משלך ופורצות סנטימנטלי. אבל עבור Cetina האחרון הזה מהדהד גם מורשת חשובה אחרת, היספני שורש במקרה זה, של Ausiàs מרץ, המתחבר בצורה חלקה לתוך הרוח שלך רדוף, הבנוי intellectualism טהור, מרוכז תשוקה.

נשאלת ספר שירים האוהב (של מדריגלים, סונטות, שירים, השישיות של) מתפתחים על הניואנסים לכיוון אכזבה. בסמוך לו, עולם אחר פואטי-Cetina אשר כולל גם את חשיבותו: של מאיגרותיו, באמצע הדרך בין תקשורת תרבותי לבין משפחות חדשות, הצגת עולם תוסס לעיתים קרובות בראשות ה סאטירה. Cetina הטוב ביותר מגיע מפתיע מדי פעם כמו סונטות בתור דמות אומדת קשה, כפי שיש טוב שהוטל לחוף, טעים הייתה באה אשליה, חלום רכה!, מתוק, טעים, מזרקת בדולח, זו הליכה, התור, קדימה של קדימה, אהבה מעביר את הכנפיים, ולהגיע גבוה שאר העבודה של Cetina, למרות אחיד, לא מדריגלים פשטות ספונטנית. השירים נשמרים כברירת למוזיקאליות רקיע דומה לו מהם, סונטות; במכתבו הורטדו דה מנדוסה, ישנם חלקים נמרצת שבו מוסר, הציטטה משקיף על תולדות לדבר עצה האיגרת מוסרית לפאביו. כמו המשורר ממישהו: Bhave אם אחר לשים את שמי הים הנצחי / לעשות את הערך מעולה נתן לו מוות, / המתגאה עצמו יותר ממה שהוא יכול, / אני אומר: כאן היה הרג אדם אם לגן עדן הכחיש את גורלם, / החיים. התגעגעתי אליך, לא מעז u. אזרח פרנסיסקו אריאס סוליס Movilización על ידי שופט הדמוקרטית של השופטת מכובדת. תמיכה של השופט גארזה N בקדיס: פלאזה דה סן חואן של אלוהים. יום שלישי 13 אפריל עד השעות 20:00. משתמשי אינטרנט על ידי השלום ואת החופש פורום בחינם. כתובת URL:

Tags:

Comments are closed.