שימור אנרגיה. מהלכה למעשה

מחסור באנרגיה – אחת למציאות של רוסיה המודרנית. חוסר השקעה מספקת בנכסים קבועים תשתית הנדסה המקומי בעשורים האחרונים, עם עלייה בו זמנית עומס על נפח התקשורת ברצינות לעכב את התפתחותם הכלכלית. אין זה מפתיע כי תשומת הלב חיסכון באנרגיה ברמה הגבוהה ביותר. לדוגמה, בשבוע שעבר חתם נשיא דמיטרי מדבדב, אסטרטגיית הביטחון הלאומי של הפדרציה הרוסית אחת המגמות העיקריות בתחום הכלכלי, שנקרא ביטחון האנרגיה, אשר תלוי בטכנולוגיות חיסכון באנרגיה. העובדה עכשיו מתרחשת בתחום של שימור אנרגיה זה מעמיד את המדינה, אנחנו מדברים עם מנהל הנדסה סיבירי הלשכה אולג Fokin. – לפני זמן לא רב באזור סברדלובסק נערך מפגש רוסי שימור. מה הנושאים שנדונו בבית? – המפגש השנתי המוקדש יעילות אנרגיה. השנה, מומחים לחלוק את חוויותיהם באים יותר מ 50 ערים ברוסיה. – מ נובוסיבירסק עדיין מלבד המשלחת של תחנת החלל מישהו? – לא ראינו. – מדוע הפגישה התקיימה באזור סברדלובסק? – שמור אנרגיה – אחת את סדרי העדיפויות של אזור סברדלובסק. בהשוואה לאזורים אחרים הם רחוק קדימה. – אפילו בהשוואה סיביר והמזרח הרחוק? – כן, גם אני הייתי מופתע שהם לפנינו. עדיין נובוסיבירסק בירתה של סיביר – ארץ עגום. על פי ההיגיון, אנחנו צריכים להקדיש יותר תשומת לב חיסכון באנרגיה טכנולוגיות. אולם בעוד אזור סברדלובסק עבר קדימה, ולא רק על מספר מטרים מותקן. בעוד בתחום זה הם מהגבוהים בארץ. הם הלכו עוד יותר, כעת מפעילה את המערכת תזמון ברמה גבוהה. זה לא מספיק כי הם הקימו יחידות לחישוב, הם עדיין מנסה לעשות מערכת אחת המאפשרת איסוף נתונים בזמן אמת: על צריכת האנרגיה של התאונה שהתרחשה באתרים. כל זה מאפשר לך ללמוד במהירות אודות תאונות, למנוע קריסות. – עקב מה הופיעה מנהיגי האזור של סברדלובסק? – נושאים אלה צורך לטפל, לפתח תוכניות ברמה הפדרלית כדי להצדיק את התועלת שלהם. אנחנו צריכים חישובים כלכליים – מערכת כדי להפוך את המערכת לאחר מכן. הם יכלו להוכיח.

בנובוסיבירסק, הבעיות של אוטומציה בעוד כמעט שום נפתרה. – מה לגבי תוכנית חיסכון אנרגיה אזורית? – באזור נובוסיבירסק ותוכניות מיוחדות. במקביל המוצהרת – ניצול יעיל של משאבי אנרגיה. אבל המדינה שלנו היא כעת יותר נותן דגש על ההתקנה של צרכני האנרגיה מדידת חום ואת רוב תוכניות יעילות אנרגיה, כולל שלנו, נובוסיבירסק, מכוון בדיוק על זה. עם זאת, מונה – היא בדיקה פשוטה שאתה נצרך. אין חיסכון באנרגיה, הוא לא. כן, את העומס עיצוב (נפח של הבניין כפול הפרש הטמפרטורה) שונה הצריכה האמיתית של 30 אחוזים. כלומר, יש חיסכון כספי עבור ספציפיים הצרכן, אך אין חיסכון באנרגיה. חיסכון אנרגיה מספקת אוטומציה של תהליכים, אשר מאפשר לך להתאים את הכמות הנדרשת של חום (באמצעות משאבות, חיישני טמפרטורה, בקרי). כך פיצוי מזג האוויר נקרא מאפשרת לך לעקוב אחר הטמפרטורה ברחוב ואז לצרוך את כמות החום שיש עד כה, לא אחת, כי ללא קשר למזג האוויר בחוץ אספקה ​​CHP. דוגמה פשוטה, באביב אנחנו בדרך כלל שווה את החום בדירות – כל פתחי לרווחה – אנחנו חום הרחוב, ובחורף, כאשר הוא מינוס 38 (הטמפרטורה המשוער נובוסיבירסק) – חום מקפיא, שכר נמוך. למרות מגמה זו בשנים הנדסה כנראה 15, תמיכת המדינה הוא רק מתחיל. – אז מי היא כיום הצרכן העיקרי של טכנולוגיה זו? – בשנים האחרונות, אוטומציה מתפתחת רק באמצעות המסחר, אשר משמש המדינה החלה להבין כי החיסכון באנרגיה כזאת. – אתה מתכוון החברה המנהלת, אשר הועבר לידי הדיור? – לא, אני מתכוון נדל"ן מסחרי. בוני עושה בדרך כלל מעורבים במבצע שלה, ולכן בקרב הראשון לחשוב על התקנת מערכת אוטומציה. מכיוון שעלותו נמוכה – זה הנדסת מערכות היטב רכוב שיכול לספק עד 60% חיסכון באנרגיה.

בנוסף, אם המערכת הר ללא אוטומציה, המבצע כל שנה יעלה. זהו, בעיקרון, ובסופו של דבר הופך יקר יותר: אתה יודע, מערכות ההזדקנות. ויש נוספים עלויות. למשל, תאונה, אשר בחורף יכול לגרום מערכת הפשרה. אוטומציה זה כבר לא לסבול. גם אם יש בעיה כלשהי ברשתות, הבניין יישאר בלי קירור. אוטומציה של המערכת לא תאפשר להיות צבטה ידי הכפור. כן, אנשי מבצעית אותו, לאסוף ולשמור את זה די קשה. חברות ניהול גם החלה לגלות עניין, אבל אין כל כך פשוט. כדי ליישם מערכת אוטומטית, החוק הפלילי צריך לארגן מפגש של התושבים. וכאן יש צורך להביא את כל הבעלים, המחייב אוטומציה, אשר ייתן להם את זה. – עם אתרים מסחריים – מובנת. זה מתאים להם, הם מעוניינים. על שוק הדיור המשני – זהה הבעלים עצמם צריכים להחליט. ודיור? יש אוטומציה מיושם? – בואו לדחוף מן החוויה. קחו, למשל, אחד האחרונים של הלקוחות שלנו – הבנאי בונה בית תשעה dvuhpodezdny, כי הוא די גדול. האתרים יש את כל החשבון – החשבון של מים חמים, קרים שיא, שיא החום. אוטומציה – כלום. נכון, הם הניחו את מערכת שיגור, כלומר, כמו כל הפרמטרים המסלול, אבל עד שהוא מיושם. – אתה רוצה לומר, בניינים חדשים, נטוש ברובו אוטומציה חינם, למה? – דיור "בוני אינו מושפע ישירות. הם יכולים לעשות זאת, לא יכול לעשות. אם חברת הבנייה מתכננת בעתיד להפעלת אוטומציה, בנייה, בדרך כלל מחשבה. – זה תמיד חוזר לנושא המחיר? – לא. בממוצע, אוטומציה היא 150-400 אלף רובל – לבניית רב קומות כמות זניחה. יש לנו סיבה החלה התקנת מדידה? מכיוון שלא היתה דרישה כזו עבור מפתחים. אוטומציה היא לא. כלומר, המפגש שימור אנרגיה, כולל בעיות במסגרת הרגולציה. – וגם מנקודת המבט של רגיל המשתמש? אחרי הכל, כולם הבינו כבר מזמן כי מדידה של חום, חוסך מים. מה מונע את זה? – אנשים שילמו תמיד לטעון עיצוב, לא על האנרגיה הנצרכת בפועל. זו התבססה על חוזים לחימום. מונים לא היו, אם כן, צריכת היה חלקי ריבוע. החלה להתקין את דלפקי החלו לשלם עבור האנרגיה הנצרכת. אבל הבניינים שלנו יש תחומים משותפים וכאן מתחילות הבעיות. יש אי הבנה: למה אני צריך לשלם עבור צריכת החשמל של חדר המדרגות? רגעים כאלה צריך להיות מוסדר ברמת החקיקה. יש לנו בעניין זה, בעוד הפערים. אבל הכי חשוב, זה כמובן – את מערכת החימום עצמו, שהוא רכוב בתים. בבתים שלנו, כמו שני צינורות מערכת, ולעשות מדלת לדלת הרשומות ברישום מוקדם על הרדיאטור מדי. יחידה אחת (על סעפת היניקה) היא הוקמה מערכת שמכונה רדיאלי חימום. אבל מערכות כאלה הופיעו רק לאחרונה – לפני כחמש שנים.

התקנה של מטר בדירה עם מערכת דו צינור הוא יקר מאוד, זה פשוט לא רווחי. – למרות זאת, שיעור הבסיס נעשה עד כלומר את ההתקנה של מטרים יחידות מדידה. – כן, אף על פי יחידת מדידה – אחד המדדים נוספות, החיסכון האמיתי הוא אוטומציה. ויישום פעיל רק שלה יפעילו בקנה מידה גדול חיסכון באנרגיה, העלות וחוסר קשות אשר משפיעות פיתוח כלכלי.

Tags:

Comments are closed.