התנ ך אסור לחשוף את התמונות?

ספר חשבון מספר שמות, כי כאשר Moses הוביל את בני ישראל במדבר, הגיעו למרגלות הר סיני, יהוה הוא הציג בין הרעם, הברק ומסרתי לו את עשרת הדברות. כולנו יודעים על רשימה זו. אך מעטים יודעים כי השניה באמת אמר: אין לך תמונה או פסל, או ממה שזה גבוה בשמים, מאשר למטה על כדור הארץ, ולא מה יש במים מתחת לאדמה. הם לא אשתחווה לפניהם. Ex 20, 4-5; DT 4, 16-18; 27,15 DT בעקבות עיקרון זה, כנסיות נוצריות רבות כיום לדחות תמונות את עבודת ולבקר את מי להעסיק אותם. אבל אז התנ ך סותרת את עצמה, כי במקרים מסוימים, האל עצמו הורה על בניית תמונות קדושות: Ex 25.18; 25.33 לשעבר; Ex 31, 1-5; JC 8.27; JC 18.31.

עד אותו המלך David אהב וברך על ידי אלוהים, היה בביתו ללא נקיפות מצפון תמונות האלוהי. שלא לומר של מג'סטיק בית המקדש שבנה שלמה: 1 R 6.23; 6.29 1; 7.25 1; 7 1, 19-20; 7.29 1. למרות השניה, מעולם לא מצאנו בתנ ך ישנות הנביא לראות את התמונות. מהם, היו שהזקיפים האלוהים, אשר הרים את קולו נגד כל חטאי העם, אשר לא התירו הסטייה משנית. במשך מאות שנים, הם ישמרו על שתיקה אבל למרות התנ ך אינו אומר כך, אנו יכולים לנחש את סיבת האיסור של תמונות, בזכות הידע שלנו על הסביבה הדתית העתיקה. כל האנשים שהיו במגע עם ישראל, נחשב כי התמונה לא רק סמל של האלוהות, אך האלוהות שלו חיו בדרך אמיתית. התמונה היה איכשהו ייצג את האל עצמו. לאחר מכן, אפשר להבין כמה קל זה היה נופל לתוך המושג קסום של האלוהות.

התמונה היה זמין אחד שהיה לו את הכוחות של אלוהים את רצונו, תרגיל סוג של שליטה על זה, לנהל אותו בזמנך הפנוי. זה באמת. יכול לסכן את זהותו של יהוה. הוא ביטא את עצמו ללא תשלום ובאופן ספונטני שבו רצה, טוב מעל הכוחות של היצורים שלו, ואני מביים את מסלול ההיסטוריה לדעתם. במשך מאות שנים עברו. הסביבה היוונית היה עושה באנשים פחות קסם ועוד מושפע את החשיבה הפילוסופית והגיוני. זה עזר להפחית את הרעיון פטיש אלוהיות. ואז אלוהים עצמו אשר הצהיר בלתי נראה עד כה נגד שלב יותר בוגרת של המין האנושי, רצו להפוך תמונה, כך כל אחד יכול לראות את זה. אם באמנה הזקן גילה לעם ללא תמונה, בברית החדשה הוא נחשב חיוני אחד ולהיראות. כי בליל חג המולד מלאכים ייתן רועים את האות על גילוי חדש: תראה ילד עטוף כירבול בגדים ומשקר באבוס. רצה האל עצמו, כאשר נשקפת כל סכנה, מתקרב הגברים באמצעות דמות, כי של ישו, כך שהם יראו את זה, הם שמעו, שיחקו, הם הרגישו. (Jn 14.8). ראיתי את המצווה על תמונות בברית הישנה, הוא היה פונקציה פדגוגית, ולכן זמני. לאחר מאות שנים ההגעה הבגרות של זמן, חולפת הסכנה הלך גם את המצווה. זה היה מובן על ידי הנוצרים מאז ימי קדם. לכן הם החלו להפוך תמונות של המשיח, מייצגות סצינות מחייו, מאז הם עזרו לאנשים גישה אלוהים. בתי קברות, מקדשים מאוכלסות אלה עבור ערך פסיכולוגי שזה הראה כמו תמיכה של תפילה. לאורך זמן, הם הפכו התנ ך לילדים, אנאלפבית.

Tags:

Comments are closed.