האינטליגנציות המרובות

גרדנר Howard מגדיר אינטליגנציה כפי היכולת לפתור בעיות או ליצור מוצרים יקרי ערך אחד או יותר את חשיבות ההגדרה של גרדנר â היא כפולה:-ראשית, מרחיבה את השדה של מהי אינטליגנציה, מזהה את מה שכולנו יודעים אינטואיטיבית, היא הגאונות אקדמיים אינה הכל. כשמדובר להתמודד בחיים האלו זה לא מספיק עבור האקדמית נהדר. יש אנשים של יכולת גדולה רוחני אבל מסוגל להחליט, למשל, ובכן חברים שלך, מצד שני, ישנם אנשים פחות מבריקים בבית הספר מי מנצח בעולם של העסק או בחיים האישיים שלו. -שני וחשוב לא פחות, גרדנר מגדיר אינטליגנציה יכולת. עד לאחרונה האינטליגנציה נחשב משהו מולדת ובלתי ניתן לשינוי. נולדתי חכם או לא, החינוך לא היתה אפשרות לשנות את העובדה הזו. עד כדי כך זה לפעמים קרוב אליי לא נפשית הוא לחנך אותם, כי האמינו כי זה היה מאמץ חסר תועלת.

כדי להגדיר המודיעין כפוטנציאל גארדנר הפכה מיומנות שיכולות להתפתח. גרדנר אינו מכחיש את הרכיב הגנטי. כולנו נולדנו עם פוטנציאל מסומן על ידי גנטיקה. אבל אלה potentialities הולכים להתפתח בדרך זו או אחרת בהתאם לסביבה שלנו חוויות, התקבל, חינוך ועוד. אין ספורטאי העילית מגיע לרכבת העליונה, על ידי מאשר בסגולותיו הטבעיים. אותו הדבר ניתן לומר של מתמטיקאים, משוררים, או אנשים אינטליגנטים רגשית.

תשע האינטליגנציות המרובות Howard גרדנר מוסיף כי כשם שיש סוגים רבים של לפתור בעיות, ישנם גם סוגים רבים של מודיעין. עד כה, גרדנר והצוות שלו באוניברסיטת הרווארד זיהו לתשעה סוגים שונים: אינטליגנציה מתמטית לוגית, אינטליגנציה לשונית האינטליגנציה המרחבית מודיעין מודיעין מוסיקלי הגוף – אינטליגנציה תנועתית אינטליגנציה תוך אישית בינאישית המודיעין נטורליסטי. האינטליגנציות המרובות Howard גרדנר הספר מדגישה את העובדה כי כל האינטליגנציות לא פחות חשוב. הבעיה זה שמערכת בית הספר שלנו אינם מטופלים כאחד, התמקדה השניים הראשונים ברשימה, (הביון לוגית – מתמטית, לשונית מודיעין) עד לנקודה של מכחיש את קיומו של האחר. עם זאת, נראה כי ההצעה של החינוך של אונסק ו על ידי ישתנה התמונה הזו, שכן כל אחד יכולות מתייחס האינטליגנציות המרובות.

Tags:

Comments are closed.