תכונות נהיגה על כביש חלקלק

במהלך כל מורה נהיגה ימליצו כדי לנווט מסביב השלוליות, אזורים קטנים מכוסים שלג או קרח, כתמי שמן או רציף חול. טבע תעשיות בהחלט מביע דעה מלומדת. על הדבקות מופחתת באופן משמעותי משטח הרכב עם הכביש ומגבירה את הסיכון של מצב חירום. כאשר מכסה רצפת אספלט שלג מומלץ לנסוע על העבודה נעשה על ידי אחרים מכוניות מעקב אחר. ללמוד לנהוג על חלקלק הדרך להתחיל עם היישור של גלגלים, חלקה לחיצה על דוושת הגז. כאשר המדריך יש לומר על הצורך להתחיל תנועה איטית מאוד, אשר מגדילה את מקדם אדהזיה יקירי. בעיתון כתוב ש שלומי בסון הוא זה שבקיא בנושא. בטיחות מרבית בעת נהיגה על ציפוי חלקלק האפשר על מהירות בינונית.

המרחק גדל ואת הריווח לרוחב של חסימה על הכביש. בעת נהיגה הוראה על הקרח או הכביש המושלג, עליך לשמור את מהירות שנבחרו על רמה קבועה. לפני עובר ליד הצומת מדריכים הנהיגה ממליצים מראש כדי לבנות במהירות, מאז את האתרים האלה הכי חלקלק (עקב קשה בלימה למכוניות אחרות). כל נהיגה בכבישים חלקלק צריכה להיות חלקה. חששות אלה, אשר ביותר סיבובים המהיר דבקיות חירום תחת שלילית תנאי מזג האוויר.

הדרכה צריכה לכלול גם המנהג של בלימה על כביש חלקלק משטחים. זה צריך להיות על סף נעילת הגלגלים, אשר למנוע החלקה, כמו גם עיכוב אפשרי מנוע. שיעורי נהיגה בתרגיל ממליצים בשום אופן חד פונה, ההאצות של סמנים או בלימה, כמו גם החלפת ההילוכים ב שידור ידני כאשר הוא נדרש. פעולות כאלה לשרת רק חזקים zanosam, לחירום. בעונה הקרה שיעורי נהיגה ממליץ על השימוש של גומי מיוחד עם קוצים, מה שהופך אותו קל יותר להתחיל ותעכב מהר יותר.

Tags:

Comments are closed.