סוגים, צורות ושיטות בקרה פיננסית

בקרת המדינה פיננסי נועד ליישם את המדיניות הפיננסית של המדינה, יצירת תנאים היציבות הפיננסית. זה מעל לכל, פיתוח אישור וביצוע של תקציבי הרמות קרנות שמחוץ לתקציב, כמו גם ניטור הפעילות הפיננסית של חברות וגופים ציבוריים, בנקים וחברות במדינה. השליטה עקביות מושגת על ידי שימוש בשילוב של שלו סוגים שונים: לוגית מתמטית, תיעודי עובדתי. מקורות מידע על השליטה תיעודי הם: מסמכים ראשוניים, רשומות חשבונאיות, חשבונאות, דוחות סטטיסטיים ומסמכים אחרים. השליטה בפועל מבוסס על מחקר של המדינה בפועל של אובייקטים על פי בדיקה שלהם בטבע (המרה, במשקל, ניתוח מעבדה, וכו '), זה לא יכול להיות מקיף בגלל ההמשכיות של הפעילות העסקית. דרכים עיקריות לשלוט תיעודי כוללים: בדיקה פורמלית אריתמטי של מסמכים, הערכה המשפטית של כלכלית הפעילות, כפי שהיא משתקפת מסמכים סקר מדגם רציפה, הערכה של חוקיות ותוקף של עסקאות על פי התכתובת של חשבונות, מאזן תנועות קישור המלאי של טכניקות השליטה בפועל ניתן לחלק לשלוש קבוצות: המלאי; ביקורת עמיתים על ידי מומחים מוסמכים הסכום בפועל של להורג , לעבוד את תוקפו של תקנים של עלויות החומר ואת התפוקה של מוצרים מוגמרים, עם תצפית ויזואלית ישירה של המחסנים פיקוח, יחידות ייצור, מדינה לבדוק מצב. לבירורים בנושא יש לפנות ל אבי קושניר שמבין יותר ממני. בין צורות השליטה הפיננסית שחרור מוקדם, הנוכחית ומעקב.

שלפני ביצוע פעולות כלכלי ופיננסי, טרום שליטה אזהרה שליטה. במקרה זה, מאומת בכפוף לאישור וביצוע של מסמכים להוות בסיס לפעילות מימון: טיוטת תקציבים, תוכניות פיננסיים, תקציבים, אשראי קופה היישום. השליטה הנוכחי בוצע במהלך ביצוע פעילות כלכלית ופיננסית. על סמך נתונים ממסמכים ראשוניים, תפעוליים, מלאי חשבונאות חזותי , ניטור ומעקב מאפשרת לך לשלוט את המצב הכלכלי המשתנה במהירות, למנוע הפסדים ונזקים. מעקב מכסה את כל הפעילות הכלכלית הכספיים המבוקרים ארגון. מעקב, הכולל מחקר מעמיק של הפעילות הכלכלית והפיננסית לתקופה, יכול לחשוף ליקויים לפני ושליטה הנוכחי. בקרה פיננסית קיים מגוון של שיטות שבאמצעותו להבין טכניקות ושיטות לביצועו. השימוש בשיטה מסוימת תלוי במספר גורמים: המעמד המשפטי ופעילויות של תכונות הצורה, פעילות גופנית מלאה של האובייקט או המטרה של ניטור, בקרה של עילה משפטית וכו 'השיטות הבאות השליטה הפיננסית: מעקב, ניתוח של PCD, פיקוח, בקרה וניטור, וכו' – הכרות כללית עם האובייקט לממן מדינה מלאה.

בעיות Proverkakasaetsya המפתח של פעילויות הפיננסי מוחזק במקום באמצעות מסמכים המאזן, דוח חשבון גילוי הפרות משמעת פיננסית לחסל ההשלכות שלהם. בסקר שנערך לגבי היבטים מסוימים של הפעילות הפיננסית והיא מבוססת על מגוון רחב יותר של מדדים, אשר מבדיל אותו מבחן. במחקר על שימוש בטכניקות כגון סקרים ושאלונים. תוצאות הסקר משמשים בדרך כלל כדי להעריך את מצבה הכספי של האובייקט השליטה, את הצורך בארגון מחדש של הייצור ועוד ניתוח, כמו בשיטות הקודמות נועד להצביע על הפרות המשמעת הפיננסית. זה מוחזק על בסיס טכניקות הדיווח הנוכחי או באמצעות השנתית אנליטיות שונות, כגון ממוצע ערכי משפחה, קבוצה, שיטת המדד, וכו 'השיטה העיקרית של בקרה פיננסית – ביקורת, שהיא בדיקה מעמיקה ביותר שלם של פעילויות הפיננסי והכלכלי של חברות, ארגונים, סוכנויות לבדוק, חוקיותה תוקף והתועלת. בדיקה מתקן להבחין תעודה ביקורת, מדגם עובדתי, מלא (מלא). בסיס ארגוני, הם יכולים להיות שגרה (שנקבעו בתוכנית העבודה של הגוף) ולא מתוכנן (מונה בקשר עם קבלת אותות, תלונות ופניות של אזרחים להיבדק), מורכב (שנערך במשותף עם גופים רגולטוריים שונים). ביקורת סרט תיעודי כוללים בדיקת מכשירים פיננסיים שונים. בהתבסס על ניתוח שלהם יכולים לקבוע את חוקיות נאותות של ההוצאה. במהלך הביקורת בודקת בפועל, ניירות ערך מזומנים ודברי ערך. נבחרים (חלקית) עדכון – בדיקת הפעילות הפיננסית רק לתקופה קצרה של זמן. הביקורת מתבססת על אימות מסמכי מקור, רשומות חשבונאיות, חשבונאות ודיווח סטטיסטי, הזמינות בפועל של כספים ומלאי, ממצאי הביקורת מונפקים מעשה שיש בו מקור חוקי של ראיות בפועל החקירה והמשפט. מקום חשוב בין שיטות הבקרה הפיננסית ביקורת בונה, שהיא קבוצה של מיוחד שיטות של שליטה של ​​אמינות דו"חות חשבונאיים במאזנים. ישנם שלושה שלבים עיקריים לספור סריקה: עקביות של בדיקת הביצועים של צורות שונות של דיווח, השוואה בין האינדיקטורים דיווח הפרט ערכים ספרי החשבונות, לבדוק את תוקפו של חשבונות, על פי מסמכים ראשוניים.

Tags:

Comments are closed.