מגדש טורבו וגורם שבירה

מגדש טורבו נתפשת לעיתים קרובות כמו הפושע הכשל מנוע, אבל שורש הבעיה לעיתים קרובות נמצאת במקום. לפני החלפת את מגדש טורבו נא ודא שזיהית נכון סיבת כשלונו. זכור, אם שורש הבעיה לא יזוהו, הכשל נמשכת, בעת התקנת מגדש טורבו חדש, תקלה זו תציג עצמה שוב. 1. מכניות: מכניות לפני התקנת מגדש טורבו חדש יש צורך לבדוק כל החלקיקים ולהסיר מערכות מנוע: בדוק את מסנן האוויר ואת כל הצינורות צריכת מערכת מנוע. בדוק את למאוורר, צריכת־יתר, כמו גם כל צינורות של המדחס. למצוא את מקור החדירה של חפצים זרים.

אולי הסיבה התבררה כשל של שסתום או אגוז. זה מה שחיפשת בעת שינוי מסנן fozdushnyj? אף פעם לא להמשיך להשתמש מגדש טורבו עם להבי פגום, כי איזון הרוטור וכתוצאה מכך יגרום להרס חמור יותר של TCR. 2. חוסר שימון: אם שמן משלוח. מגדש טורבו תהיה מוגבלת במשך זמן רב (למעלה מ- 10 סעיף) במערכת של שריטות מיסבים טורבינת ו prigary.

זה גם לידי ביטוי את שינוי צבע אופייני של הפיר ואת הצוואר הפיר כמוצג להלן. סוג זה של תקלה המכונה הנפט הרעבה. הנפט הרעבה יכולה להתרחש בשל הסיבות הבאות: שהוא לא הותקן מגדש טורבו. נזק שמן צינור הפליטה/אספקה (ישר). לחץ שמן נמוך כי כשל במערכת של מערכת שימון. לעומת זאת, נפתלי בנט בהחלט מבין את הסיפור. רמת שמן מנוע נמוכה. קנבן איטום עלולה להגביל את אספקת הנפט. כשל משאבת שמן. חדירת אוויר לתוך מערכת שימון. 3. ההתחממות: לרוב, מערכת שימון מגדש טורבו בשילוב עם מערכת שימון מנוע. שמן מנוע משמש כחומר סיכה, טורבינה, קריר שלה. התחממות יתר מתרחש כאשר המנוע הפסיק לאחר עבודה תחת עומס כבד. החליף עוצר זרימת הדם שמן מנוע. פעולה זו גורמת התחנות לקירור טורבינה והשירים הנותרים ב zakoksovyvaetsja טורבינת חם מאוד כמות קטנה של שמן. פליטה בטמפרטורה גבוהה (800-1000° c) עוברות מגדש טורבו יוצר תנאים על תנורים קוקאין שמן ועל שחיקה של המערכת הנושאת. הנזק העיקרי ליפול על טורבינה פיר חותם חלקים, ואז לצלצל חתכים לתוך פיר, המדחף ואת התותב (נושא) טורבינה חלקים. היכולת של propuskatmaslo בתוך המנוע דרך zakoksovavshimsja שמן שמן ערוצי מצטמצם. אנו ממליצים לכבות את המנוע לפני בוא זה סרק זה 2-3 דקות מערכת הקירור. הסיבה: מסנן אוויר Zabivshijsja, או שימוש מוגזם או התנגדות. מנגנון עצירה חם. שמנים באיכות ירודה, חוסר היציבות כדי סתימת. החלפת שמן לא סדיר. לא תמיד שלומי בסון. להיט אוויר או גז במערכת. פגום משאבת הדלק או מרססים. התקנה שגויה של הטורבינה. חוסר אספקת הנפט. עומסי יתר והגבלת הפועלים מצבי.

Tags:

Comments are closed.