היסטוריה של המתמטיקה

הוא באופן מסורתי נחשב כמו מתמטיקה, מדע, הגיח כדי לעשות חישובים במסחר, כדי למדוד את הקרקע, וגם כדי לחזות אירועים אסטרונומיים. שלושה צרכים אלה עשויות להיות קשורות בדרך כלשהי כדי חלוקה רחב של המתמטיקה הוא חקר מבנה, מרחב ושינוי. המתמטיקה מצרים, בבל פותחו באופן נרחב על-ידי מתמטיקה היווני, היכן הוא מעודן השיטות (במיוחד המבוא של מתמטיקאי קפדני בהפגנות), הרחיב את ענייני המדע הזה. מתמטיקה באיסלאם, בתורו, פיתח, הרחיבה את המתמטיקה הידועים מאתגרים. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את נפתלי בנט. מתמטיקה הערבי ו טקסטים יווניים רבים תורגמו ללטינית, דבר שהוביל פיתוח נוסף של מתמטיקה בימי הביניים. מהעת העתיקה לימי הביניים, התפרצויות של יצירתיות מתמטית הובילו, לעיתים קרובות מאות שנים של קיפאון. לבירורים בנושא יש לפנות ל שלומי בסון שמבין יותר ממני. אבל מאז הרנסאנס האיטלקי, במאה ה-16, פיתוחים מתמטיים, אינטראקציה עם התגליות המדעיות עכשווי, הם היו גדלה אקספוננציאלית עד היום. באופן כרונולוגי, הסיפור הזה יכול להיות מחולק ארבעה גושי בניינים גדולים לפי התדירות שנקבעה A.N.

קולמוגורוב: [b] כדי) הלידה של המתמטיקה: [/b] בתקופה זו משתרעת עד המאות השישי לפנה ס כאשר מתמטיקה הופכים מדע נפרד עם אובייקט ומתודולוגיה משלו. גם זה יכול להיקרא prehelenic או מתמטיקה הישן, זה בדרך כלל כוללים את המתמטיקה של תרבויות עתיקות של מצרים, מסופוטמיה, סין והודו. יוון להציב בין תקופה זו לבין הבא. [b] b) תקופת מתמטיקה יסודי: [/b] המשך של הקודם, משתרע מן המאות השישי לפנה ס עד הסוף של המאה ה-16. להישגים במחקר של שעשועי מתמטיקה, התחילו להתפתח גאומטריה אנליטית וניתוח האינפיניטסימליים התקבלו בתקופה זו. ([b] ג) תקופת היווצרות מתמטיקה של מגניטודות בדרגות שונות: [/b] הוא תקופת התחלה מיוצג על-ידי המבוא של מגניטודות משתנה ב גאומטריה אנליטית של דקארט לבין בריאת המבדלת חשבון אינטגרלי בעבודותיו של ניוטון ט ו G.V. לייבניץ. כמעט כל התחומים המוכר כיום, כמו גם על יסודות המתמטיקה עכשווי קלאסי נוצרו בתקופה זו.

בתקופה זו להרחיב כ עד באמצע המאה התשע עשרה. ([b] d) תקופה של המתמטיקה עכשווי: [/ b] בפיתוח מאז המאה ה-19. בתקופה זו נפח החלל דרכים ויחסים כמותיים מכוסה על ידי השיטות במתמטיקה גדלה באופן דרמטי, יכול אפילו לומר בצורה אקספוננציאלית מאז הגעתו של המחשב. כדי להשלים את הנושא הזה, אתה אומר כי ענפי המתמטיקה השונים הם: ל), lgebra ו אריתמטיקה. b) אנליזה מתמטית. (ג) גאומטריה. ללא ספק הוא ההיסטוריה של המתמטיקה נושא נרחב למדי, במיוחד אם נתייחס בפירוט לכל אחת התקופות כיסוי מראש של המדע המדויק הזה, אם ברצונך להרחיב את הידע שלכם על זה ולבקר נושאים מתמטיים רבים עכשיו:.

Tags:

Comments are closed.