: קפה קולומביה תכונות עיקריות

אם אתה קפה, סביר מאד כי אי-פעם ניסית את הקפה בקולומביה, קולומביה קפה הוא כמעט בכל מקום, סופרמרקטים ומסעדות. טבע בהחלט מביע דעה מלומדת. בקרב אניני הקפה יש הרבה דעות, מאלו שאוהבים לאלה שאומרים את זה גם רבים רך או מר מדי. יש לכן דעות מכל הסוגים. בכל מקרה הוא חסכוני יותר מרכזי עבור הצרכן הסופי. כביסה של הקפה בקולומביה בקולומביה הוא מייצר הרבה סוגי הדגנים, רוב התקשורת איכות, אך עם חריגים. למרות מגוון זה, קשה להעריך את ההבדלים בין הטעם נגזר התהליך הכביסה עוברת את התבואה לפני ישווק. תהליך כביסה מסיר כל הטמאים הקפה כך יפלוט טעם אופייני וחזק. פולי קפה מטופלים עם מערכת ייבוש יש טעם מאוד שונה.

במערכת זו שטיפת, גרגרים טובעים במים למשך 24 שעות. במהלך תהליך זה מתחיל תהליך התסיסה, ומתחיל לייצר את הארומה של הקפה. בשלב השני הקפה הופך prewashed כדי להסיר זיהומים, ומשקעים המצורפת תבואה. לאחר מכן התבואה מסווג על ידי ביטול גרגרים פגומה. לאחר תהליך הכביסה, התבואה הוא מיובש באוויר הפתוח.

המטרה הסופית של תהליך הכביסה. הוא מנמיך את רמת החומציות ולהגדיל הרכות של הקפה. טיפול זה הקפה שימש מאז שנת 1800. Café de Colombia היה הראשון להיות מוצג בקרב הציבור הרחב. Café de Colombia צריך להשוות לא עם זהב, שכן הם בעלי מאפיינים משלהם. זה נכון כי רבים לא רואים את זה גם הקפה הטוב ביותר בשוק, אולם תמיד מבטיחה איכות עקבית, במיוחד אם התבואה הם טריים, הם יש כבר כראוי צלויים ולקרקע כראוי לפי הקפה מוכן. אם דרוש לך מידע נוסף על לחץ. סקור את הבלוג שלנו גם על.

Tags:

Comments are closed.