ניהול השינוי

ניהול השינוי קרלוס מורה Vanegas 'עסקים של החיים היא לא האמונה אשר שומר, אך אי האמון'. Napoleón בונפרטה לא מפתיע, שהוא נכתב כי מניחים את השינוי כחלק בלתי נפרד של חיי העסקים, הוא הצעד הראשון כל הארגונים חייב לספק לצורך ניהול תקין של אותו. כאשר חברות להניח מבט זו, הם יהיו במידה על-ידי ביטול הפחד של חוסר ודאות, מכיוון שהם יתחילו להעריך את השינוי כתהליך טבעי מציע הזדמנויות חדשות עבור הארגון. היבט שנכשלו לצערי חברות רבות ונצואלה, במיוחד תעשיות קטנות/בינוניות לטיפול. היא מזכירה לנו Wikilearning, כי השינויים חייבים להתעורר באופן פנימי והתמקדה להיות פתרון של הבעיה הקיימת, לא את הסיבה לכך. אנחנו נוכל להעריך באופן מודע את השגיאות אשר הובילו הבעיות אשר משפיעים על הארגון ולמצוא דרכים לפתור אותן, מוכנים לכל שינוי עמוק, מה היא הדרך היחידה היעילה באמת לשנות. להתמודד עם שינוי עסקי חדש פרספקטיבה, פירושו לעתים קרובות לשנות את הדרך להתמודד עם זה בהקשר אישי.

אם השכיחות של תרבות בתהליכי שינוי הוא כל כך חשוב, אז חשוב באותה מידה התפיסה האישית שיש לך על מה לשנות כרוך; מאז שינויים בתרבות על פי המשויך שינויים אצל אנשים. ואז לשנות את הטופס הנוכחי של שינוי עסקי, יש צורך להפוך את קריטריון של מה לשנות את האמצעים. האמת, אשר החברות מדי יום כפופים להתמודדות עם השינויים הנובעים שניהם מתופעות של הגלובליזציה, כמו תרחישים עצמו לא יידעו את אותם לפרש, פנים, יכול לגרום להם לבעיות חמורות לכת רבים נעלמים, כמו כמה תעשיות קטנות/בינוניות שסבלו יש כבר את התוצאות בשטח הלאומי, לא רק על מה עדכנתי פתיחות כלכלית חדשה, אבל הפעולות של הממשל שהנוכחות השפיעו על ההישרדות שלהם. למרבה הצער, במקרה ונצואלה אשר נוגע לנו, חברות רבות תעשיות קטנות/בינוניות, אפילו בינוני, חש את ההשפעות של הפעולות של הממשלה הנוכחית והמושפעות ברצינות, עד לנקודה כמה נסגרו, כמובן, מספר סיבות של למה ניתנת אפקט זה. חלק מהם ניתן לציין: הכנה לקויה של ניהול על מנת לנטרל את המשתנים שביטא בתרחיש הסוערת, סותרת את השינויים, בעיקר לנוכח הפעולות של ממשלה חדשה אשר הוכרז הסוציאליסטית. ניהול שאינו עדכני עם מיומנויות ניהול מודרני שנוצרו החל הדינמיקה של עסקים בינלאומיים, שבו חברות מצליחות, ניתנה דרך נושאים ניהוליים חדשים הדרושים כדי להיחשב כדי להתחרות זה בזה. לא מספקים האוניברסיטאות דרך לבתי ספר של ניהול הידע המודרני של המדע מנהליות כי הרכבת, ולהכשיר אנשי מקצוע בניהול בהתאם לדרישות של תרחישים הנוכחי.

היעדר טכנולוגיה מפותחים, עצמו, מסוגל להתמודד עם אתגרים רבים לידי לפני הביצועים של חברות התומכים בטכנולוגיה שפותחה, מקרה ספציפי של סין, יפן. ארה ב, גרמניה, בין היתר. קצת שילוב של הממשלה תוכניות עם המגזר העסקי ונצואלה הפוסאדאס את חברות צריך הערכה מחדש את הפעולה על-ידי ניהול שלו, בצע את התיקונים הדרושים להבטיח ניהול יעיל האתגרים העיקריים של השינויים הנוכחיים המתרחשים הן ברמה הבינלאומית ברמה, אך במיוחד הלאומי כדי להבטיח את הקהל טוב של חברות תחת תשלום שלהם, במיוחד ההישרדות שלהם. מסיבה זו, חשוב לקחת בחשבון, לדוגמה, את המנדטים 10 הוריש על ידי וורן חנוך ליבנה (2000): 1 – לגייס אנשים שלו עם כנות קפדני. זכור כי דומה טקס חיזור: המועמד מציג ונכסיו והסתרה של הנכסים שלהם. 2. להיות זהיר עם טיפשים. חדשנות היא מפתה, היא יכול להזמין מעניין יצירתי כדי ומוחצן חסר תועלת או להתלקחות. 3. לקדם את התמיכה בין זוגות, חדש והיסטוריים. היא לא טובה לשחק את התפקיד של נח, אסוף הארון לקבוצת נבחר להתחיל מאפס. אין שום שינוי ללא המשכיות. 4 לתזמן את השינוי על פי מושגי בסיס מוצק. תכנון הוא קל יותר ליישם. כדי להשיג שינויים קבועים, התהליך חייב להיות הדרגתית. יש גרעין קריטית של אנשים כל הזמן מעריך את האותות של הארגון, של החברה שבה הוא חי, על מנת להבטיח את העצמי-ההתחדשות. 5. לא תחוקק שינוי. כל הארגונים בעלי מבנה: זהו בעיתון ומהווה כי אנשים דרך קשרי הגומלין שלה. מי יישאר עם הרטוריקה נכשלת. 6. האם לא להשאיר אלה עמידים להפוך התווך של שנה ללא תשלום. סוכני שינוי מוצלח להבטיח כי השומר הישן אל תפחד לשנות. ברגע שהם חשים איום אפילו, הם מתחילים לשחק מלוכלך. 7 יודע הטריטוריה. למד את כל מה שאתה צריך לדעת על תוכנית יחסי ציבור ופוליטיקה פנימית. 8 כדי להעריך גורמים סביבתיים, מיקרו-אקלים ארגוני. שנועד לכישלון תהליך של שינוי יוצר או מגבירה את אי-הנוחות. 9 הימנע בעיות בעתיד: לא לשכוח את העבר ולא לזלזל בהווה. 10. זכרו כי שינוי הוא היעיל ביותר כאשר אלה מושפעים מעורבים על פי התוכניות. שום דבר לא יוצר התנגדות גדולה יותר מאשר וממוסכמות. בהחלט, יזמים ונצואלה בהחלט אתגרים את גדול בהווה, מוצרים של השינויים שיש מאז שלב בתרחיש הלאומי הסוערת, היכן הסיכון, אי ודאות להתבטא ברצינות צריך לדעת להתמודד עם פעולות, אסטרטגיות ותוכניות אשר תבטיח לא רק ההישרדות של חברות, אלא ליצור הזדמנויות חדשות אשר אוהב אותו. מנהלים צריכים להיות מעודכנים לפני דרישות חדשות למדע ניהול יצר כדי להשתמש בכלים אלה המאפשרות להם להשיג את התחרותיות, למטב את המשאבים שלהם כראוי. עליך לתבוע לאוניברסיטאות הידע החדש הזה, עם שילוב גדול למציאות הארציים והבינלאומיים כדי לתת דרך פרופיל של ניהול אופייני של הזמן, אחרת חברות ברצינות יושפעו, כמו זה כבר קורה. דף אינטרנט: m

Tags:

Comments are closed.