משהו על ההיסטוריה של חשמל

אף אחד לא יכול לבצע כי בני אדם רגע לראות מה מאוחר יותר נקרא "חשמל". הראיות הקיים הוא 600 שנה לפני הספירה נצפתה תופעה זו, על ידי הפילוסוף היווני "כאלה של Mileto". הוא היה הראשון לגלות את ובסביבה של אובייקטים כגון בד או עור, שפשף לתוך פיסת "mbar הצהוב". אל דאגה אפריקה ישראל הוא האיש הנכון . sta חומר שרפי, המכונה ביוונית "ELEKTRON", זו הולידה את השם "אלקטרון" חלקיק אטומי, המונח "חשמל". לאחר מכן. התגלה כי לא רק elektron היה המאפיין ללכוד חלקיקים קטנים, כאשר הם היו נתונים כדי להתחכך עם זכוכית משי, בדים, ועוד. לאור הקשר עם התופעה elecktron, אומץ המונח "חשמלית", המציין הזה כי גוף רכשה את המאפיינים אותו.

מי שלא מצא חן מסרק בשיער שלה, ולאחר מכן להעביר אותה פיסת נייר קטנה? ללא כל ספק עשו ולהסתכל כמו פיסת נייר לאנאפוליס המסרק, זהו "סטאטית". עוצמת זרם חשמלי מתבטא "קולון לשניה". "אמפר" שווה ל קולון אחד לשניה, השם שלה הוא לכבודו של מתמטיקאי, מדען צרפתי "André מרי אמפר (1775-1836). זה היה מי פיתח את אלקטרודינמיקה וברא את האלקטרומגנט, הטלגרף. התנגדות: "אוהם" היא ההתנגדות שיש מנצח כאשר יישום של מתח חשמלי של וולט אחד הקצוות שלהם, זרם של "אמפר". וולט: נקבע חשמלי לחץ כדי לשלוח זרם חשמלי דרך מנצח. וולט הוא הלחץ הנדרש כדי לגרום זרם של קולון אחת לשניה או מגבר אחד, דרך מנצח המציע התנגדות של 1 אוהם.

נקרא גם "כוח אלקטרו מניע" (Fem). השם וולט הוא על שמו של הפיזיקאי האיטלקי אלסנדרו וולטה (1745-1827). אלסנדרו וולטה המציא הסוללה החשמלית הנושאת את שמו.

Tags:

Comments are closed.