להתקדם בקריירה שלו

האם לא אוהב את הבחירות שלך להימנע האתגר בכל פעם אתה יכול? תתעודד. מסתכל עליה סביב, תגלה שיש לך שפע של החברה. ניהול של פסיכולוגים אירווינג l. ג'ניס, ליאון מאן אומר כי אנשים נוטים להיות "ההחלטה עושי באי רצון" כי הם "הקללה התנגשויות, ספקות, הדאגות." מסבירים אנשים "לאתר הקלה של לעכב דברים, הרציונליזציה ומניעת אחריות" בתהליך קבלת ההחלטות. נטייה אנושית זו יוצרת ואקום גדול.

השם שלו הוא ההזדמנות! "ארגונים לא לעבוד, בהחלט לא מוצלחת ללא החלטות טובות". "ארגונים לתגמל את הגברים והנשים אשר מוכן ומסוגל לבצע פונקציות כאלה", לפי גרינווד רמון, על-ידי יועצת הקריירה בכיר, לכן, הזדמנויות זמינים עבור מי מוכן ומסוגל להתמודד בתהליך קבלת ההחלטות. זוהי המהות של הניהול. ההצלחה תלויה בטחון נוח עם התהליך. כמובן, הצלחה דורש גם ממוצע batting הנכון של החלטות טובות. זה לא אומר לך להיות טוב כל הזמן, אך פירוש הדבר יהיה נכון יותר פעמים שגוי. מדוע אנשים להימנע ההחלטות מסייע להבין חלק מהסיבות מדוע אנשים שנרתעים החלטות. כל ההחלטות הכוללים מידה מסוימת של irrevocability.

לאחר החלטה בוצעה יש לא חזרה לנקודת ההתחלה. יש תג מחיר מצורפת כל החלטה. הם לא מחויבים להיות הזוכים כמפסידנים. החלטות שאנו נחשפים את תשומת הלב. ייתכן כי חוסר ביטחון ביכולת שלנו לקבל החלטות. אולי הם לא יודעים כיצד לקבל החלטות. אלה עובדות החיים של הגזע סוגי מתח מבצע יש אנשים כל כך שלא בנוח אלא היה לאפשר לאחרים קול זמר, לקחת הביתה הפרסים. משתמשים אחרים מוכנים לשים את הראש בחול ולהשאיר את בעיות בלתי פתורות. כיצד לקבל החלטות הטובה ביותר ניתן לשפר את הרגישות שלהם? החלטות ולעשות טוב יותר עבודה באילו ההקפדה עד כמה רעיונות השכל הישר. חשוב להבין, בעוד כל החלטה מביא איתו תוצאות מסוימות, כל תוצאה סביר להניח כי ההצלחה או זעם של האסון מבלי palliative נוטה לדמיין. לא תהיה החלטה טובה אם המטרה שלך היא תמיד לשמור תמיד מנסה לנצח. אף אחד לא זכור הנכון שלהם צפוי להיות ימינה 100 אחוז מהזמן. בנוסף, כפי שאמרתי, לא תמיד צריך להיות גם להושיט של הזוכים. לא יכול להרשות לעצמו את המותרות של להתגונן אודות החלטות אשר מתבצעת קשות. כאשר שגויות ', אתה מעת לעת, להודות בכך, להעביר. אם אתה רוצה להיות החלטה טובה שהיצרן נתלה לא ממתין העובדות לפני שהגיע למסקנה. פגוש המכונית להבין את הבעיה, יש לשקול את כל האפשרויות. הוכחת פתרונות חלופיים, בין מי יודע את המצב, הוא משפיעה על ההחלטה. להחליט. לפעול. ללמוד לבטוח באינטואיציה שלכם. הלב אינם המנעולים באופן אקראי בשומקום. הם מוטבעים בכל ידע וניסיון שהצטברו היה באופן כללי, ביחס לענייננו. ההחלטות המקיפים את הבעיות הראשי צריך להיות מחולק חלקים קטנים יותר, יותר לניהול. לקחת את הצדדים באותו הזמן, להגיע למסקנות ברצף. הם מסרבים להיות לחוץ החלטה עד אתה מוכן להחליט ולפעול. כל הבעיות אינם מצריכים תגובות מיידית. לפעמים הבעיות נפתרות, או פשוט להיעלם. החלטות לא על הפופולריות שלה. או בידידות. החלטות לגדול אף אחד לא אומר שיש לך לשחק את המשחק כמו למקבלי החלטות. אבל לפני להחליט התפקיד שלך, אך לשמור על אופן הפעולה של העולם האמיתי. לגדול וארגונים ללא כוונת רווח במידה שלו למנהלים לקבל החלטות טובות. לפיכך, ארגונים עליך כדי שאפתני, ונכונות לשלם עבור גברים ונשים אשר ניתן לקבל החלטות. את אנשים בעלי יכולת אספקה מוגבלת כזה. פירוש הדבר הוא כי ישנן הזדמנויות כדי לקבל עמדות מנהיגות ולקבל את הפירות חומרים אל אנשים בעלי היכולת, האומץ לקבל החלטות. הבחירה היא שלך. לקחת היום החלטה. מידע נוסף על הצלחת בעולם של ביקור עבודה גרינווד רמון הוא לשעבר סגן נשיא של אמריקן אקספרס, בימוי של מספר חברות, יועץ, מחבר שפורסם הקריירה הקשורים ספרים, העמודה שלו. יועצת הקריירה הראשי של

Tags:

Comments are closed.